Silikonowy żwirek dla kotów – wszystko, co pragniesz rozumieć

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kota to nieodzowne wyposażenie kuwety. Są różnorakie rodzaje żwirków dla kotów. Każdy z nich przydaje się również do kuwety odkrytej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kota posiada taki brak, iż nie można do końca powstrzymać jego rozsiewaniu nieopodal kuwety oraz roznoszeniu po mieszkaniu przez pupila.
zamów przez internet żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotka?

Łatwo jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piach. Lecz na rynku są dostępne odmienne żwirki dla kotka, o wiele przyjemniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają typowy piasek. Są optymalne dla kotków, które nieraz idą na pole i także uwielbiają grzebać w glebie. Takie koty potrzebują posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Wprawdzie taki żwirek dla kotka niesłychanie gwałtownie zaczyna odstraszająco pachnieć, bowiem niestety nie ma szansy oddzielenia żwirku skażonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy formę delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej roznosi się po domu.

Aczkolwiek ten większy i dodatkowo cięższy jest mniej użyteczny. Jak kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, jaką można łatwo wyeliminować z kuwety bez potrzeby zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe lub zapachowe. Zestaw zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, dobre żwirki dla kota bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować nieczystości na bieżąco, i cały żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Ów żwirek dla kotów jest wysoce dobry.

Jeżeli go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym pomieszczeniu, aby woda z moczu swobodnie wyparowała. Ogromnie tanie żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy również drewniany żwirek dla kotka. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek doskonale łagodzi aromaty i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością jest to wówczas, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozprzestrzenia się po pomieszczeniu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba czyścić po każdym oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze zapachu oraz neutralizatory

W sprzedaży są widoczne nadzwyczajne absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory, które wolno dołączać w znikomej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że mają także właściwości sterylizujące.