Zestawienie najfajniejszych zabawek dla kota

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Prawdopodobnie każdy choć raz dostrzegł pupila, który wysuniętymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu najczęściej ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Stwierdzamy potem często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród naturalnych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy normalny kot. Natomiast nie chodzi tu wyjątkowo o zaostrzenie pazurów, bo pazury każdy kotek ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kotek oznacza osobiste terytorium. Pozostawia także ślady szponów na przedmiotach, również w celu zawiadomienia, iż to jego obszar. Gdy kot w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas sygnał, że coś go nęka Drapak dla kota położony w mieszkaniu umożliwi uchronić przed zrujnowaniem nasze meble.
zobacz najatrakcyjniejsze kocie zabawki https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota umożliwiają naszym pupilom komfort, są szczególnie niezbędne zwłaszcza kotom mieszkającym zawsze w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy także do gimnastyki. Kot rozpręża mięśnie, zaś na szczególnie rozszerzonych drapakach ma szansę do nadzwyczaj trudnych zabaw. Korzystnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, aby ocalić przed zadrapaniem stołki czy kanapę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zwykle pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie bywają właściciele, zatem ofiarą może paść sofa w salonie. Kotki uwielbiają również oznaczać własne miejsce niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać pewne obce stworzenie, na przykład nieznajomego pupila.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najładniejsze, położone w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest odporny na zniszczenia i może służyć kotom jako użyteczne środowisko do drzemki. Jest to wówczas najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, ustawionego na podkładce prosto czy skośnie, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są mocno rozbudowane, wyszukane, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na posadzce czy być zamontowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości pupila. Zwykle drapaki dla kotów występują w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kotów także dla hodowli, oraz także drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest wysoce obfita, mają one najrozmaitsze rozmiary, posiadają różne funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym smakiem oraz upodobaniami kota. Jeśli kot kocha więcej odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeżeli jest ruchliwy i dodatkowo lubi skakać, chyba ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.